Aby dostać się do Taronga Zoo w Sydney (Australia), udajemy się do Circular Quay, czyli portu Sydney (tuż obok słynnych Opera House i Harbour Bridge). Tutaj bierzemy barkę, która w kwadrans zabiera na drugi brzeg Parramatta River. Do Zoo możemy również dostać się autobusem, jednak barka była ciekawszą opcją ;).
Całe zoo ustawione jest na wzgórzu, co miałoby swój minus, gdyby nie autobus który zabiera nas z zatoczki zaraz za przystanią dla barek, na sam szczyt do wejścia do Zoo. Możemy również skorzystać z wyciągu (tak w zoo zrobili wyciąg z zamkniętymi wagonikami) i podziwiać Zoo z góry a także panoramę miasta. Zwiedzanie „z górki” to co lubię ;)
W pawilonach dla gadów zobaczymy głównie australijskie gatunki.
Z węży zobaczymy m.in. najbardziej jadowitego na świecie tajpana pustynnego (Oxyuranus microlepidotus), Pseudechis porphyriacus, Aspidites melanocephalus (pyton czarnogłowy), Liasis olivaceus (pyton oliwkowy), Antaresia stimsoni (pyton Stimson’a).
Z jaszczurek natomiast m.in. Egernia cunninghami (scynk Cunningham’a), Chlamydosaurus kingii (agama kołnierzasta), Ctenophorus decresii (agama), Egernia striata (scynk), Egernia hosmeri (scynk Hosmer’a), Pogona henrylawsoni (agama brodata karłowata), Varanus komodoensis (waran z Komodo), Strophurus taenicauda, Rhinoceros iguana (legwan nosorogi).
Z płazów można zobaczyć m.in. Litoria aurea (rzekotka złocista, australorzekotka złocista), Litoria fallax, Rhinella marina (ropucha Aga, w Australii gatunek introdukowany), Litoria infrafrenata (rzekotka nowogwinejska).
Z żółwi natomiast m.in. Chelodina expansa.
W pawilonie Australian Nightlife, zobaczymy australijskie zwierzęta o nocnym trybie życia (pawilon jest w prawie całkowitych ciemnościach). Zobaczymy tutaj m.in. sowę (Ninox rufa), Wielkoucha króliczego (Macrotis lagotis), kolczatkę australijską (Tachyglossus aculeatus), lotopałanki.
Z ptactwa australijskiego można zobaczyć m.in. łąbędzia czarnego (Cygnus atratus), Dendrocygna arcuata, kormorana białolicego (Microcarbo melanoleucos), kazarkę obrożną (Tadorna tadornoides), pelikana australijskiego (Pelecanus conspicillatus).
Z małych ssaków australijskich można zobaczyć m.in gryzonie Notomoys alexis.
Co jakiś czas w Zoo odbywają się pokazy w których można wziąć również udział.
W parku dostępny jest również parki linowy.
Jeśli ktoś chciałby dostać się do Australii na studia, pozwiedzać, kto wie może i pracować na fermie krokodyli, na studia, to zapraszam do blog o Australii i Nowej Zelandii i kontakt przez formularz.
Uwaga! poszukujemy redaktorów! Jeśli czujesz się na siłach oraz posiadasz chęci pisania o swoich doświadczeniach hodowlanych, rozmnożeniach gatunków, koniecznie skontaktuj się z nami!
Współpracują z nami
Najnowsi subskrybenci witamy serdecznie :)
// nook: sidebar adcode ?>
Wykryto AdBlock! Wyłącz AdBlock, aby kontynuować korzystanie ze strony. Prawy górny róg przeglądarki.
Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej